TŘETÍ A POSLEDNÍ VLNA KOTLÍKOVÝCH DOTACÍ

(18.3.2019) Třetí kolo kotlíkových dotací je tady.  Je to poslední příležitost, jak vyměnit nevyhovující kotel, jehož provoz bude brzy zakázán a využít dotace.

Kvalitní pelety nebo uhlí pak vždy nakoupíte třeba na eshopu Ridepal.

Vyměnit lze tedy kotel, který nesplňuje požadavky 3., 4. nebo 5. třídy, za nový, ekologický zdroj tepla. Do krajů bude tentokrát rozděleno 3,125 miliard korun a počítá se, že by mohlo být vyměněno až 30 tisíc nevyhovujících kotlů.

Na co bude v této vlně podpora udělována

  • tepelné čerpadlo – až 80 % výdajů, nejvýše 120 000 Kč
  • kotel na biomasu (samočinná dodávka paliva) – až 80 % výdajů, nejvýše 120 000 Kč
  • kotel na biomasu (ruční dodávka paliva) – až 80 % výdajů, nejvýše 100 000 Kč
  • plynový kondenzační kotel – až 75 % výdajů, nejvýše 95 000 Kč

Kotlíkové dotace, co lze – uhradit?

  • nový kotel / zdroj včetně nákladů na jeho instalaci
  • novou otopnou soustavu
  • rekonstrukci otopné soustavy včetně nezbytné regulace a měření, úpravy spalinových cest
  • projektovou dokumentaci

Kdy přesně dotace proběhnou?

Podrobnosti najdete na stránkách Státního fondu pro životní prostředí ČR a to ZDE. V jednotlivých krajích pak dotace probíhaly v různých termínech od května do října 2019. Najdete zde i kontakty na jednotlivé Krajské úřady, které dotace udělují.

Kde o dotace požádat?

O dotace je třeba požádat na příslušném Krajském úřadě vašeho kraje, kde Vám jsou současně připravení také poskytnout veškeré doplňující informace.

Rád bych se poradil, který způsob vytápění „na dotace“ je pro mě nejlepší?

Pro správné rozhodnutí je třeba dokonalá znalost Vašich podmínek. Poloha, stav nemovitosti a mnoho dalších podrobností. Pokud se obrátíte na někoho, kdo nabízí jediné řešení, bude jistě to jeho nejlepší. Proto Vám doporučíme obrátit se na Kotlíkového experta. Najděte si, koho máte ve svém okolí a neváhejte ho kontaktovat.

Uvažujete o kotli na pelety?

Možná uvažujete o kotli na pelety. Pak rozhodně nepřehlédněte nabídku tradičního českého výrobce firmy Benekov. S její nabídkou kotlů se můžete podrobněji seznámit ZDE. Pokud budete uvažovat i o následném nákupu paliva, podívejte se na e-shop RIDEPAL.EU, kde naleznete kvalitní pevná paliva, od uhlí přes pelety až po brikety a to vše  s dopravou až k Vám domů.

Máte dotaz?

Fields marked with an * are required