Poradna

V kategorii Poradna naleznete nejčastěji kladené dotazy. Máte jiný dotaz týkající se vytápění tuhými palivy a kotlíkových dotací? Chcete se poradit při výběru kvalitního pevného paliva nebo kotlů na tuhá paliva? Potřebujete pomoci se servisem kotlů či kominickými službami?

Zeptejte se prostřednictvím formuláře našich odborníků. Rádi vám poradíme.

Jaké emisní třídy je můj kotel?

Emisní třídy kotle – pojem se kterým se dnes setkáváme poměrně často. I vy se na nás obracíte s dotazem, jaké emisní třídy je váš starší kotel. Nevíte, zda ho budete moci používat i po roce 2022? Co říká zákon? Zákon praví, že od září 2022 budou mít domácnosti povinnost prokázat, že jejich kotel splňuje […]

více

Dopřejte svému kotli kvalitní uhlí. Poradíme s jeho výběrem

Uhlí ani ve 21. století neodzvonilo. Díky obrovskému technologickému pokroku v jeho spalování se i dnes jedná o moderní způsob vytápění. Kvalitní kotle dnes produkují jen naprosto zanedbatelné množství zplodin. Využívání uhlí navíc dává i ekonomický smysl. Aktuálně totiž neexistuje levnější způsob vytápění. Ovšem stejně tak, jako existují kvalitativní rozdíly mezi jednotlivými druhy kotlů, není ani uhlí vždy jedno a totéž.

více

Čím nahradit starý kotel na tuhá paliva, výkon okolo 25 kW?

Dobrý den,
rozhoduji se, jakým kotlem na pevná paliva nahradím svůj stávající letitý ručně plněný v emisní třídě 2. Mám dům z roku 1969, kotel ve sklepě, tudíž preferuji samotížný pohon a hnědé uhlí. Plyn u nás není zaveden a i kdyby byl, je dražší, proto budu chtít zůstat u uhlí. Zároveň nechci nic na elektřinu, výpadky proudu jsou u nás časté, proto nechci riskovat a preferoval bych ruční přikládání. U automatu se bojím větší poruchovosti vzhledem k spalinovému ventilátoru, čerpadlu na oběh horké vody a podobně.
Vytápím celkem 210 m čtverečních a potřebuji kotel o výkonu 18-25 kW.

více

Na kolik mě vyjde výměna kotle v rámci kotlíkových dotací?

Dobrý den,
mám kotel OPOP H18, vytápím cca. 85 metrů čtverečních, mam dům z opuky, 60 cm široké zdi, plastová okna a částečně zateplené stropy. Jaký typ a kolik by stál vhodný kotel? Měla bych zájem o kombinovaný s možností topit přechodně i dřevem.

více

Mohu žádat o kotlíkovou dotaci na krbová kamna?

Dobrý den, mám ústřední topení a plynový kotel MORA 10 kW, zemním plynem ale netopím, protože je drahý. Topím v dřevem v krbových kamnech. Uvažuji, že bych krbová kamna vyměnil za krbovou vložku s lepší účinností. Opět na topení dřevem, ale s výměníkem. Mohu dostat dotaci na pořízení krbové vložky s výměníkem? Bude v roce 2022 zakázáno používat i dnes běžně prodávaná krbová kamna?

více

Máte dotaz?

Fields marked with an * are required