Dotace

Radíme vám, jak získat nový kotel s významnou pomocí kotlíkových dotací. Pomáháme vám, aby pro vás nový ekologický kotel na tuhá paliva byl cenově dostupný a pomáhal vám dlouhodobě šetřit za vytápění.

Máte dotaz?

Naši odborníci na kotlíkové dotace vám rádi poradí.

TŘETÍ A POSLEDNÍ VLNA KOTLÍKOVÝCH DOTACÍ

Třetí kolo kotlíkových dotací je tady.  Je to poslední příležitost, jak vyměnit nevyhovující kotel, jehož provoz bude brzy zakázán a využít dotace. Vyměnit lze tedy kotel, který nesplňuje požadavky 3., 4. nebo 5. třídy, za nový, ekologický zdroj tepla. Do krajů bude tentokrát rozděleno 3,125 miliard korun a počítá se, že by mohlo být vyměněno […]

více

DRUHÁ VLNA KOTLÍKOVÝCH DOTACÍ JE TADY

Druhá vlna kotlíkových dotací odstartovala Mezi kraje bude rozděleno 3,4 miliardy korun. Dotaci ve výši až 127 500 Kč získáte na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním za nový plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo, kotel na biomasu či automatický kombinovaný kotel. Použít ji můžete na pořízení zdroje vytápění a jeho instalaci v rodinném domě, […]

více

Nový kotel vám starosti nepřidělá. Naopak. Budete klidně spát

Uvažujete o využití kotlíkových dotací? Odpovídáme vám na nejčastější dotazy, které se ke kotlíkovým dotacím váží. Poradíme, jakou cenu v žádosti o dotaci volit, na co vše je možné ji čerpat, nebo jak dlouho budete nový kotel muset používat. S vyřízením dotace si přitom nemusíte lámat hlavu sami. Pomohou vám certifikovaní dodavatelé.

více

Mohu žádat o kotlíkovou dotaci na krbová kamna?

Dobrý den, mám ústřední topení a plynový kotel MORA 10 kW, zemním plynem ale netopím, protože je drahý. Topím v dřevem v krbových kamnech. Uvažuji, že bych krbová kamna vyměnil za krbovou vložku s lepší účinností. Opět na topení dřevem, ale s výměníkem. Mohu dostat dotaci na pořízení krbové vložky s výměníkem? Bude v roce 2022 zakázáno používat i dnes běžně prodávaná krbová kamna?

více