Dotace

(25.2.2020) V současné době dobíhá třetí kolo kotlíkových dotací. Aktuální informace o průběhu – případně o dalších dotacích, které je možno čerpat, jako je třeba Nová zelená úsporám, najdete na webu Státního fondu životního prostředí České republiky. Kvalitní pelety nebo uhlí pak vždy nakoupíte třeba na eshopu Ridepal.

Máte dotaz?

Naši odborníci na kotlíkové dotace vám rádi poradí.

DRUHÁ VLNA KOTLÍKOVÝCH DOTACÍ JE TADY

(16.3.2017) Mezi kraje bude rozděleno 3,4 miliardy korun. Dotaci ve výši až 127 500 Kč získáte na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním za nový plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo, kotel na biomasu či automatický kombinovaný kotel.

více

Nový kotel vám starosti nepřidělá. Naopak. Budete klidně spát

(21.2.2016) Uvažujete o využití kotlíkových dotací? Odpovídáme vám na nejčastější dotazy, které se ke kotlíkovým dotacím váží. Poradíme, jakou cenu v žádosti o dotaci volit, na co vše je možné ji čerpat, nebo jak dlouho budete nový kotel muset používat. S vyřízením dotace si přitom nemusíte lámat hlavu sami. Pomohou vám certifikovaní dodavatelé.

více

Mohu žádat o kotlíkovou dotaci na krbová kamna?

(1.2.2016) Dobrý den, mám ústřední topení a plynový kotel MORA 10 kW, zemním plynem ale netopím, protože je drahý. Topím v dřevem v krbových kamnech. Uvažuji, že bych krbová kamna vyměnil za krbovou vložku s lepší účinností. Opět na topení dřevem, ale s výměníkem. Mohu dostat dotaci na pořízení krbové vložky s výměníkem? Bude v roce 2022 zakázáno používat i dnes běžně prodávaná krbová kamna?

více