Palivo

Pomáháme vám rozhodnout se, které palivo bude pro vaše vytápění nejlepší a nejlevnější. Ukazujeme vám, na co si při výběru paliva dávat pozor. Informujeme vás o novinkách na trhu. Radíme vám, jak a kde palivo vhodně nakupovat, abyste měli jistotu, že topíte palivem kvalitním. Kvalitní pelety nebo uhlí pak vždy nakoupíte třeba na eshopu Ridepal.

Máte dotaz?

Naši odborníci vám rádi poradí.

Jaké emisní třídy je můj kotel?

(Aktualizace 11.4.2022) – Vláda podpořila návrh ministerstva životního prostředí na dvouleté odložení zákazu používání starých kotlů. Aktuálně čekáme na novelu zákona o ochraně ovzduší, která by posunula zákaz provozu kotlů první a druhé emisní třídy na 1. září 2024.
(18.6.2019) Emisní třídy kotle – pojem se kterým se dnes setkáváme poměrně často. I vy se na nás obracíte s dotazy, jaké emisní třídy je váš starší kotel. Nevíte, zda ho budete moci používat i po roce 2022?

více

Kompozitní palivo Ridepal Ekoautomatik

(10.1.2016) Kompozitní palivo Ridepal Ekoautomatik je ekologické palivo pro automatické kotle, které vyniká garantovanou vysokou výhřevností. Díky parametrům, kterých dosahuje, a dalším přednostem se jeví jako spolehlivá volba mezi kompozitními palivy nové generace. Podívejte se na hlavní přednosti této novinky na českém trhu.

více

Uhlí patří do 21. století. Jde o nejlevnější ekologický zdroj tepla

(11.12.2015) Uhlí coby zdroj tepla a energie provází lidstvo už několik stovek let. A strategickou surovinou zůstává i ve 21. století. Díky značnému technologickému pokroku je dnes uhlí spalováno efektivně a ekologicky. Jeho předností navíc zůstávají už řadu let i stabilní cena a bezproblémová dostupnost.

více