Poradna

V kategorii Poradna naleznete nejčastěji kladené dotazy. Máte jiný dotaz týkající se vytápění tuhými palivy nebo dotací? Chcete se poradit při výběru kvalitního pevného paliva nebo kotlů na tuhá paliva? Potřebujete pomoci se servisem kotlů či kominickými službami?

Zeptejte se prostřednictvím formuláře níže našich odborníků. Rádi vám poradíme.

Kvalitní pelety nebo uhlí pak vždy nakoupíte třeba na eshopu Ridepal.

Jaké emisní třídy je můj kotel?

(Aktualizace 11.1.2023) – Aktuální novela zákona o ochraně ovzduší posunula zákaz provozu kotlů první a druhé emisní třídy na 1. září 2024.
(18.6.2019) Emisní třídy kotle – pojem se kterým se dnes setkáváme poměrně často. I vy se na nás obracíte s dotazy, jaké emisní třídy je váš starší kotel. Nevíte, zda ho budete moci používat i po roce 2022?

více

Čím nahradit starý kotel na tuhá paliva, výkon okolo 25 kW?

(7.1.2016) Dobrý den,
rozhoduji se, jakým kotlem na pevná paliva nahradím svůj stávající letitý ručně plněný v emisní třídě 2. Mám dům z roku 1969, kotel ve sklepě, tudíž preferuji samotížný pohon a hnědé uhlí. Plyn u nás není zaveden a i kdyby byl, je dražší, proto budu chtít zůstat u uhlí. Zároveň nechci nic na elektřinu, výpadky proudu jsou u nás časté, proto nechci riskovat a preferoval bych ruční přikládání. U automatu se bojím větší poruchovosti vzhledem k spalinovému ventilátoru, čerpadlu na oběh horké vody a podobně.
Vytápím celkem 210 m čtverečních a potřebuji kotel o výkonu 18-25 kW.

více

Na kolik mě vyjde výměna kotle v rámci kotlíkových dotací?

(6.1.2016) Dobrý den,
mám kotel OPOP H18, vytápím cca. 85 metrů čtverečních, mam dům z opuky, 60 cm široké zdi, plastová okna a částečně zateplené stropy. Jaký typ a kolik by stál vhodný kotel? Měla bych zájem o kombinovaný s možností topit přechodně i dřevem.

více

Mohu žádat o kotlíkovou dotaci na krbová kamna?

(1.2.2016) Dobrý den, mám ústřední topení a plynový kotel MORA 10 kW, zemním plynem ale netopím, protože je drahý. Topím v dřevem v krbových kamnech. Uvažuji, že bych krbová kamna vyměnil za krbovou vložku s lepší účinností. Opět na topení dřevem, ale s výměníkem. Mohu dostat dotaci na pořízení krbové vložky s výměníkem? Bude v roce 2022 zakázáno používat i dnes běžně prodávaná krbová kamna?

více

Jak dlouho mohu používat kotel 3. emisní třídy?

(1.2.2016) Dobrý den, mám kotel na tuhá paliva 3. třídy. Kolik let jej ještě můžu používat? (11.4.2022) Aktuálně čekáme na novelu zákona o ochraně ovzduší, která by posunula zákaz provozu kotlů první a druhé emisní třídy na 1. září 2024.

více

Máte dotaz?

Fields marked with an * are required